Menu Close

Концепція миротворчої освіти у закладах вищої освіти

У сучасних реаліях миротворча освіта набуває особливої значущості як ключовий інструмент формування толерантного, демократичного суспільства. Враховуючи глобальні виклики та збройні конфлікти, які впливають на освітню сферу, зокрема російсько-українську війну, впровадження миротворчої освіти у закладах вищої освіти України є необхідним кроком для виховання нового покоління свідомих громадян.
Концепцію миротворчої освіти в закладах вищої освіти, розроблено в рамках проекту ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH-UA-IBA (Грантова Угода № 101094420 – PeaECH) з урахуванням найкращого досвіду країн Європейського Союзу, які пройшли через конфлікти.
Метою концепції миротворчої освіти у ЗВО є формування всебічно розвиненої особистості, здатної критично мислити, будувати конструктивний діалог та брати активну участь у процесах миротворення, шляхом інтеграції міжкультурних знань, навичок і цінностей, толерантності та взаєморозуміння, а також підготовка фахівців, які можуть ефективно вирішувати конфлікти та сприяти соціальному розвитку в умовах різноманіття, сприяючи утвердженню миру і злагоди в суспільстві.
Реалізація концепції миротворчої освіти у ЗВО сприятиме подоланню соціальних і політичних протиріч, вихованню громадянської відповідальності та розбудові миру в громадах і країні в цілому.
Враховуючи, що, освіта є одним із основних інструментів сталого розвитку. запровадження миротворчих практик в закладах вищої освіти сприятиме не тільки особистісному розвитку студентів, а й зміцненню демократичних інституцій, підвищенню безпеки та злагоди у суспільстві.
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка підтримує ініціативу впровадження миротворчої освіти та активно працює над її інтеграцією в освітній процес. Запрошуємо науковців, практиків, викладачів, аспірантів і студентів активно долучатися до обговорення і реалізації концепції миротворчої освіти у ЗВО.